בוגרים וידידים

בוגרים וידידים

הרשמה לקהילת ליד"ה

עמותת הבוגרים

עמותת הבוגרים

עמותת הבוגרים והידידים של בית הספר התיכון שליד האוניברסיטה בירושלים (ע"ר)

 

עמותת הבוגרים והידידים של בית הספר התיכון ליד האוניברסיטה  הוקמה בשנת 1990. העמותה מוכרת ע"י רשם העמותות ומנוהלת כנדרש בחוק, ומקבלת אישור ניהול תקין מידי שנה.

כל פעילות העמותה נעשות בהתנדבות ואיש אינו מקבל שכר או הטבה אחרת מן הכספים הנתרמים לפעולותיה

 

תחומי הפעילות של  העמותה: 

  • שמירה וטיפוח הקשר בין בית הספר לבוגריו.
  • סיוע בקידום מטרותיו החינוכיות והלימודיות של בית הספר ובשמירה וחיזוק מקומו כבית ספר מוביל בירושלים ובארץ.
  • סיוע בארגון פעילות תרבותית בבית הספר.

בעבר נערכו ערבי עיון אחדים שבהם השתתפו סופרים, רופאים, משפטנים ואנשי אקדמיה אחרים. 

כמוכן התקיימה תערוכת אמנות שהיצירות שהוצגו בה נתרמו ע"י אמנים בוגרי בית הספר וידידיו. 

  • העמותה סייעה בהקמת האולם הרב תכליתי ע"ש ד"ר מאיר שפירא, שהיה מנהלו של בית הספר 36 שנה. באולם מתקיימות פעילויות לימודיות שונות, הצגות של מגמת התיאטרון, תערוכות של מגמת האמנות, הרצאות ועוד.
  • העמותה יזמה וארגנה את כנס הבוגרים הכללי שנערך ב 2003 בעין חמד והשתתפו בו אלפי בוגרים. 
  • מאז 2009 מתקיים מפגש העשורים, אליו מוזמנים בוגרי המחזורים שסיימו בשנים המסתיימות בסיפרה של השנה השוטפת.  המפגשים מעצימים את קשרי הבוגרים עם בית הספר ומתאימים את הקשרים לעידן הנוכחי: מסייעים להכרות מחודשת עם בית הספר, תכניותיו החינוכיות והערכיות והצרכים הייחודיים שלו עתה, ובימים שיבואו.
  • פעילותה העיקרית של העמותה היא קרן המלגות, המיועדת לסייע לתלמידי בית הספר. הסיוע מוענק למימון שכר הלימוד בבית הספר ובתכניות הלימודים הייחודיות שלו, למימון אבחונים של לקויי למידה, לרכישת חומרי לימוד, למימון ההשתתפות במשלחת בית הספר לפולין וגם לסיוע פרטני במידה ונדרש. מחוייבות בית הספר, ולצידו עמותת הבוגרים והידידים, היא לאפשר לכל תלמיד מעוניין ומתאים ללמוד בבית הספר. אנו מאמינים שקשיים כלכליים אינם יכולים להוות גורם המונע לימודים בבית הספר והשתלבות בכל תכניותיו.   לשם כך הוקמה קרן המלגות, שלאורך השנים סייעה לעשרות רבות של תלמידים. 

אחדות מן המלגות נתרמות כהנצחה של בני משפחה או של חברי מחזור שהלכו לעולמם, והתלמידים הזוכים במלגות מקבלים מכתב  המספר על המונצחים, לפי בקשת התורמים.   

בשנת הלימודים תשע"ה העניקה העמותה מלגות בסך 70,000 ₪ בתחומי הסיוע השונים שפורטו לעיל.

 

קרן המלגות מתקיימת מתרומות בלבד.  כל התרומות לעמותה פטורות ממס לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה.  מידי שנה אנו מקבלים ציון לשבח על הניהול התקין של העמותה.